Czy prawidłowo ładujesz baterię telefonu?

 1. Żywotność baterii
 2. Podstawowe punkty ładowania baterii telefonu
 3. Odpowiednie ładowanie telefonu jest łatwe
 4. Czy muszę ładować baterię do 100%
 5. Czy mogę naładować telefon w nocy
 6. Technologia szybkiego ładowania
 7. Temperatura może wpływać na żywotność baterii.
 8. Wiele zależy od ładowarki
 9. Zalecenia dotyczące ładowania telefonów
 10. Wynik

Ze względu na nadmierną zależność ludności, zwłaszcza młodzieży, od smartfonów, pojawiła się szczególna choroba nomofobii - obawa przed niemożnością korzystania z takiego gadżetu.

Innym powiązanym problemem w odniesieniu do użytecznego wynalazku jest jego rozładowanie w dowolnym momencie. Niezależnie od tego, co rozwinęli producenci smartfonów, wciąż istnieje kilka rozwiązań, które mogą pozostać bez ładowania przez wiele tygodni. Ponadto nadal nie ma idealnej baterii do telefonów komórkowych, która mogłaby wytrzymać tysiące cykli ładowania bez utraty pojemności. Dlatego dzisiaj ważne jest pytanie: jak prawidłowo ładować telefon, aby zadowolić użytkownika przez długi czas przy dobrej żywotności baterii.

Żywotność baterii

Żywotność baterii

Zrozumiałe, że nikt, kto tylko ładuje telefon, nie wpływa na autonomię. Wiele zależy od konkretnej baterii i jej życia. Dla przeciętnego użytkownika okres działania jest ograniczony do maksymalnie 4 lat. Zdaniem ekspertów możliwe jest przedłużenie czasu przy jednoczesnym przestrzeganiu wielu przydatnych zaleceń podczas ładowania telefonu.

Czy wiesz, który system operacyjny jest najlepszy w 2017 roku? I wiemy!

Nadal nie wymyśliłem baterii, które działały przez wieki. Istniejące rozwiązania są zaprojektowane dla 300-500 cykli ładowania. Eksperci Apple twierdzą, że baterie iPhone'a osiągają maksymalną prędkość 80% po 1000 cyklach. Po upływie określonego czasu baterie tracą zdolność do utrzymania ładunku przez długi czas. Istnieją pewne zasady dotyczące ładowania telefonów, smartfonów, laptopów lub tabletów.

Podstawowe punkty ładowania baterii telefonu

Podstawowe punkty ładowania baterii telefonu

Najbardziej nagląca jest potrzeba całkowitego rozładowania baterii przed rozpoczęciem procesu ładowania. Jest coś takiego jak „efekt pamięci baterii”. Baterie pamiętają kwotę opłaty rezydualnej z zastrzeżeniem - nie są rozładowywane do końca. W takim przypadku telefon jest w stanie sprawnym. W przypadku częstego ładowania od 20% do 80%, może być, że tak powiem, „zapomnienie” urządzenia o tych 40%, które są nienaładowane.

Jak zamówić smartfon z Chin, aby nie zostać osłabionym?

„Efekt pamięci” dotyczy baterii niklowo-metalowo-wodorkowych i niklowo-kadmowych, które zostały zainstalowane w starych telefonach komórkowych. Zasada ta nie ma związku z akumulatorami litowo-jonowymi (Li-ion) i litowo-polimerowymi (Li-pol). Ten typ baterii nie jest w stanie „stracić pamięci”. Dlatego telefony z Li-ion, Li-pol (większość nowoczesnych modeli) są ładowane często i nie do końca. Nie powinno się jednak pozwolić na rozładowanie do zera.

Odpowiednie ładowanie telefonu jest łatwe

Odpowiednie ładowanie telefonu jest łatwe

Wielu twierdzi, że akumulatory litowe nie powinny być ładowane od 0 do 100%. Przy wyposażaniu telefonu w baterię litową zaleca się utrzymanie jego naładowania na poziomie 50% (+ - 20%). Gdy akumulator jest rozładowany w ponad połowie, zaleca się naładowanie smartfona lub innego urządzenia.

Najlepszą opcją jest ładowanie baterii przez określony procent kilka razy dziennie. Nie ładuj całkowicie baterii telefonu. Takie podejście, według wielu ekspertów, znacząco wpłynie na żywotność baterii. Podczas ładowania-rozładowywania o połowę możliwe jest znaczące wpłynięcie na działanie akumulatora, zwiększając czas jego przydatności do 1500 cykli.

W rezultacie, jeśli przestrzegasz zasad, najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest ładowanie telefonu od 40% do 80%, przy czym pożądane jest, aby nie rozładowywać akumulatora poniżej 20%, ale również, aby nie wypełniać go do 100%.

Czy muszę ładować baterię do 100%

Czy muszę ładować baterię do 100%

Pomimo uzgodnionych zasad wyłączenia pełnego rozładowania smartfona, wielu ekspertów sprawdza wyjątek. Litowo-jonowe i litowo-litowe baterie wymagają całkowitego rozładowania (do 0%) co najmniej raz na kilka miesięcy.

Słyszałeś o nowej wersji Androida 8.0 Oreo? Rozważaliśmy wszystkie jego funkcje.

Powyższa metoda przypomina proces ponownego uruchamiania komputera lub niezbędne wakacje dla osoby w sezonie letnim. Pozycja dotyczy wszystkich urządzeń, w tym telefonów. Takie szkolenie jest niezbędne do kalibracji systemu elektronicznego, który jest odpowiedzialny za dokładne wyświetlanie wskaźników naładowania smartfona, tabletu lub innego urządzenia.

Czy mogę naładować telefon w nocy

Czy mogę naładować telefon w nocy

Nowoczesne smartfony obsługują technologię, która zapobiega przepływowi energii, gdy tylko bateria jest w 100% pełna. Nie odłączanie się od sieci w nocy nie zagraża twojemu ulubionemu urządzeniu uszkodzeniem lub innym uszkodzeniem. Jednak podczas ładowania często zdarza się, że akumulator jest zasilany od czasu do czasu, wypełniając go do poziomu maksymalnego. Dlatego cały czas jest w stresie, trochę się zużywa. Ćwicząc ładowanie w nocy przez lata, bateria zużywa się trochę szybciej niż w przypadku, gdy użytkownik przestrzega powyższych zasad ładowania telefonu.

Problemy podczas nocnego ładowania telefonu mogą najprawdopodobniej wynikać z wadliwego zasilacza, kabla lub samej baterii. Przypadki zapłonu urządzeń występują regularnie, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie zasilacza o niskiej jakości lub zbyt taniej baterii. Jeśli zauważysz, że smartfon nagrzewa się podczas ładowania, pamiętaj o zdjęciu pokryw, nie umieszczaj go w miejscach pozbawionych dostępu powietrza.

Technologia szybkiego ładowania

Technologia szybkiego ładowania

Coraz więcej smartfonów z systemem Android ma funkcję szybkiego ładowania, na przykład opracowanie Quick Charge firmy Qualcomm. Urządzenia Samsung korzystają z technologii Adaptive Fast Charging. Specjalny kontroler obsługiwany w takich smartfonach, wspierany przez chip, zwiększa siłę prądu, co przyczynia się do szybkiego napełnienia baterii.

Zakrzywione i bezramowe smartfony: wspaniałość lub perwersja mobilnej przyszłości?

Nowoczesne wersje technologii szybkiego ładowania są w stanie wypełnić przeciętną baterię telefonu (3000-3500 mAh) w mniej niż 1,5 godziny. Czy szybkie ładowanie jest szkodliwe dla smartfona? Pierwsze wersje tej technologii mogą rzeczywiście uszkodzić baterię, co prowadzi do jej wczesnej awarii. Jednak dzisiaj sytuacja znacznie się zmieniła. Obecne technologie raczej nie zaszkodzą smartfonowi. Cóż, jeśli nadal obawiasz się szybkiego ładowania, kup zwykły zasilacz.

Temperatura może wpływać na żywotność baterii.

Aby przedłużyć żywotność baterii telefonu, unikaj jej obecności w miejscach poważnych spadków temperatury:

 • Nie zostawiaj na desce rozdzielczej w samochodzie, jeśli lipcowe słońce piecze się na zewnątrz, nie kładź urządzenia w pobliżu urządzeń grzewczych - możesz nie tylko „zabić” smartfon, ale także spowodować pożar.
 • Na zimno, które było zauważane przez długi czas, smartfon jest rozładowywany szybciej (często po prostu będąc w kieszeni).

W przypadku baterii do laptopa podkładka chłodząca może być ratunkiem w lecie.

Wiele zależy od ładowarki

Zaleca się używanie zasilacza dołączonego do telefonu komórkowego. Wskazane jest zastąpienie zakupu pamięci wysokiej jakości podobnymi parametrami „rodzimymi”. Należy unikać tanich ładowarek, które mogłyby uszkodzić baterię urządzenia lub spowodować pożar.

Należy pamiętać, że niektóre smartfony kategorycznie nie chcą „zaprzyjaźniać się” z urządzeniami pamięci masowej innych producentów - tylko modele oryginalne. Zdarzają się przypadki, gdy nie „rodzime” ładowarki wyłączyły telefony.

Zalecenia dotyczące ładowania telefonów

Zalecenia dotyczące ładowania telefonów

Przestrzeganie prostych zasad może prowadzić do znacznego wydłużenia żywotności baterii urządzenia:

 • Raz w miesiącu lub dwóch całkowicie rozładuj gadżet.
 • Zaleca się ładowanie baterii telefonu tylko do 80-85%.
 • Według wielu ekspertów lepiej jest utrzymywać urządzenie na poziomie 50%.
 • Bardzo wysokie i niskie temperatury niekorzystnie wpływają na baterie.
 • Obecność baterii w stanie rozładowanym przez długi czas jest dla niej szkodliwa.
 • Jeśli trzymasz zapasową baterię, naładuj ją co najmniej 50% przed jej przechowywaniem.

Wynik

Proste wskazówki, jak prawidłowo naładować telefon, który sprawdziliśmy dzisiaj, mogą znacznie zaoszczędzić pojemność baterii. Nie jest konieczne przestrzeganie ich w ścisłej kolejności: nic strasznego się nie wydarzy, jeśli zapomnisz urządzenie na wylocie przez jeden dzień. Należy jednak unikać regularnego przeładowywania akumulatora. Zadbaj o siebie i swoje gadżety!

Podobny

Czy wiesz, który system operacyjny jest najlepszy w 2017 roku?
Jak zamówić smartfon z Chin, aby nie zostać osłabionym?
Oreo?
Zakrzywione i bezramowe smartfony: wspaniałość lub perwersja mobilnej przyszłości?
Czy szybkie ładowanie jest szkodliwe dla smartfona?