Gdzie jest moduł bluetooth w laptopie. Jak włączyć bluetooth na laptopie lub probooku hp pavilion

 1. Jak włączyć Bluetooth w laptopie
 2. Co zrobić, jeśli bluetooth nie jest włączony
 3. Skąd wiesz, czy masz tę funkcję?
 4. Jak włączyć bluetooth na klawiaturze?
 5. Włącz funkcję w systemie Windows
 6. Jeśli Bluetooth nie działa ...
 7. Jak połączyć się z innymi gadżetami?

Pomimo faktu, że każdego dnia sprzęt przenośny od konsumentów na całym świecie staje się coraz bardziej, nie wszyscy użytkownicy wiedzą, jak włączyć bluetooth na laptopie i czy jest on ogólnie wbudowany w laptop. Ten artykuł powie czytelnikom, jak ustalić, czy w komputerze przenośnym jest bluetooth i jak go aktywować, jeśli z jakiegoś powodu odmawia on poprawnej pracy.

Technologia transmisja bezprzewodowa dane zwane „Bluetooth” w ostatnich kilku latach są u szczytu sławy. Komunikatory, telefony komórkowe i smartfony z różnymi systemami operacyjnymi prawie zawsze mają zintegrowany moduł Bluetooth w swoim arsenale. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że wraz z rozwojem technologii przenośnych technologia ta coraz częściej znajduje się w laptopach i netbookach. Ale czasami okazuje się, że nie jest łatwo go włączyć. Przyjrzyjmy się najczęstszym problemom, jakie napotykają właściciele tych urządzeń.

Na początek powinieneś upewnić się, że moduł bluetooth jest rzeczywiście wbudowany w zakupiony laptop. W końcu czasami niedbali lub niezbyt uczciwi sprzedawcy mówią z ufnością, że „ niebieski ząb „(W ten sposób można dosłownie przetłumaczyć nazwę tej technologii z język angielski ) w komputer przenośny wbudowany, ale tak naprawdę po prostu nie ma go w laptopie. Czasami wynika to również z faktu, że producent urządzenia dostarcza swoje produkty z całym niezbędnym oprogramowaniem, bez osadzania samego modułu. Odbywa się to w oczekiwaniu, że w razie potrzeby użytkownik zainstaluje zewnętrzny moduł w laptopie i będzie mógł z niego korzystać natychmiast bez instalowania dodatkowych sterowników i programów.

Zanim będziesz musiał upewnić się, że tak naprawdę jest w urządzeniu. Zrób to wystarczająco proste - musisz się przyjrzeć dolny panel laptop Jeśli urządzenie jest zainstalowane w laptopie, z reguły w tym obszarze producent rysuje logo bluetooth potwierdzające, że urządzenie ma niezbędny moduł. Ta naklejka jest wymagana do licencjonowania wbudowanego modułu i prawie zawsze jest gwarancją jego obecności w laptopie. Jeśli brakuje takiej naklejki, aby zakończyć pracę, bluetooth będzie musiał uzyskać odpowiedni zewnętrzny adapter.

Jeśli jesteś przekonany, że urządzenie jest obecne w laptopie, przejdźmy do pytania, jak włączyć bluetooth na laptopie. W większości przypadków odbywa się to za pomocą tego samego klucza, który uruchamia moduł Wi-Fi. Bardzo łatwo go znaleźć - antena jest prawie zawsze przedstawiona na tym przycisku. Ponadto klucz ten może znajdować się w serii funkcjonalnej („F1”, „F2” itd., Wykonując dodatkowe funkcje, naciskając jednocześnie klawisz „Fn”) i wyświetlając osobny przycisk na korpusie laptopa.

Ale jak włączyć bluetooth na laptopie, jeśli po naciśnięciu odpowiedniego przycisku nic się nie dzieje? Najpierw musisz upewnić się, że moduł ma wszystko zainstalowane sterowniki . Jeśli nie ma ich na dysku twardym laptopa, możesz spróbować pobrać i zainstalować wszystko, czego potrzebujesz. oprogramowanie bezpośrednio ze strony producenta. Nie zapominaj, że w niektórych modelach laptopów bluetooth można włączyć tylko za pomocą specjalny program . Po instalacji można go znaleźć w zasobniku - małe menu w prawym dolnym rogu wyświetlacza (bardzo blisko zegara). Ale jak włączyć bluetooth w laptopie, jeśli ten program nie zainstalowany? Ponownie odwiedź oficjalną stronę producenta i pobierz na swój laptop wszystkie niezbędne oprogramowanie.

Teraz, gdy wiesz, jak włączyć bluetooth na laptopie, czas spróbować połączyć się z nim telefon komórkowy lub zestaw słuchawkowy bluetooth (może pracować w trybie słuchawkowym i mikrofonowym) i sprawdzić wydajność urządzenia.

Bluetooth jest pochodną sieci bezprzewodowej używanej w różnych urządzeniach cyfrowych, urządzeniach do przesyłania i odbierania informacji z bliskiej odległości.

Sprawdź klawiaturę laptopa. W wielu modelach funkcja Bluetooth jest wbudowana, a producenci umieszczają przycisk na żywo na panelu klawiatury. Może być na boku lub na górze panelu i mieć tradycyjne oznaczenie. Firmowa ikona Bluetooth wygląda jak kątowa litera „B” z bocznym kleszczem i zakreślona w owalu. Aby włączyć funkcję Bluetooth, wystarczy krótko nacisnąć ten przycisk. Jednocześnie zaświeci się kontrolka. W tym samym czasie w prawym dolnym rogu na pulpicie laptopa pojawi się ikona korporacyjna i pojawi się alert, aby włączyć bluetooth.


W tym samym czasie w prawym dolnym rogu na pulpicie laptopa pojawi się ikona korporacyjna i pojawi się alert, aby włączyć bluetooth

Jeśli nagle nie znalazłeś przycisku (lub go nie ma), możesz go włączyć za pomocą menu oprogramowania swojego laptopa. Aby to zrobić, otwórz menu „Start”, a następnie przejdź do „Panelu sterowania / Menedżera urządzeń”. Otwórz kolumnę Urządzenia Bluetooth. Następnie okno dialogowe uaktywni tylko funkcję i wygeneruje niezbędne ustawienia parametry do dalszej wymiany danych.


W większości przypadków menedżerowie w sklepie przy zakupie laptopa informują, że funkcja ta jest obecna w modelu
W większości przypadków menedżerowie w sklepie przy zakupie laptopa informują, że funkcja ta jest obecna w modelu. Ale w rzeczywistości słowa czasami nie zgadzają się z faktami, a zamiast Bluetooth w laptopie prosty program wzmocnić Sygnał Wi-Fi . Dlatego uważnie przyjrzyj się naklejkom na obudowie laptopa. Zazwyczaj wskazują na obecność Bluetooth.

Chociaż technologia nie stoi w miejscu, a wiele bezprzewodowych typów sieci danych zostało wynalezionych dzisiaj, Bluetooth jest nadal popularny i szeroko stosowany przez użytkowników. Jeśli chcesz przesłać dowolny plik, obraz lub dokument do innego urządzenia bez przewodów i Internetu, ten typ transferu z pewnością będzie Ci odpowiadał, tak jak każdy telefon, tablet lub laptop jest w niego wyposażony. Jeśli nie masz adaptera Bluetooth, możesz go kupić w dowolnym sklepie ze sprzętem. Adapter zewnętrzny wygląda jak dysk flash i jest łatwy do przenoszenia. W tym artykule dowiesz się, jak włączyć Bluetooth na laptopie i co zrobić, jeśli się nie włącza.

Jak włączyć Bluetooth w laptopie

Jeśli twój laptop jest absolutnie tam Adapter Bluetooth a jego sterowniki są aktualizowane, procedura będzie szybka i nie zajmie dużo czasu.

Otwórz tacę na laptopa, gdzie znajduje się większość ikon, aby uzyskać szybki dostęp. Bluetooth jest zawsze tą samą ikoną, która jest wszystkim znana - to kątowa biała litera „B” na niebieskim tle. Jeśli go masz, ale świeci na czerwono - sieć bezprzewodowa wyłączony.

 • Odczekaj kilka sekund i adapter się włączy. Od teraz możesz korzystać z Bluetooth na swoim laptopie.


Od teraz możesz korzystać z Bluetooth na swoim laptopie

Co zrobić, jeśli bluetooth nie jest włączony

Nie można jednak znaleźć żądanej ikony Bluetooth w zasobniku lub nie masz pewności, czy taka funkcja jest dostępna na Twoim laptopie. Aby się upewnić, postępuj zgodnie z poniższym algorytmem.

 • Przede wszystkim wejdź do administracji konto , ponieważ wszystkie zmiany w systemie mogą być dokonywane tylko z niego.
 • Kliknij Start w lewym dolnym rogu i otwórz Panel sterowania.


Kliknij Start w lewym dolnym rogu i otwórz Panel sterowania

 • Sortuj według kategorii i wybierz sekcję „Sprzęt i dźwięk”.


Sortuj według kategorii i wybierz sekcję „Sprzęt i dźwięk”

 • Teraz kliknij link „Menedżer urządzeń” w sekcji „Urządzenia i drukarki”. Poczekaj, aż otworzy się nowe okno dyspozytora.


Poczekaj, aż otworzy się nowe okno dyspozytora

 • Tutaj musisz znaleźć pozycję „Radio Bluetooth”. Obok będzie mały trójkąt. Kliknij go, aby rozwinąć parametr i otworzyć podsekcje.


Kliknij go, aby rozwinąć parametr i otworzyć podsekcje

 • Teraz masz dwie opcje tego, co się dzieje: albo zobaczysz nazwę swojego modułu radiowego Bluetooth, albo zamiast niego zostanie napisane „Niezidentyfikowane urządzenie”. W pierwszym przypadku wszystko jest o wiele prostsze, ponieważ można je znaleźć odpowiednie sterowniki surfować po Internecie.
 • W przypadku niezdefiniowanego urządzenia kliknij je prawym przyciskiem myszy.


W przypadku niezdefiniowanego urządzenia kliknij je prawym przyciskiem myszy

 • Wybierz „Aktualizuj sterowniki”. Automatycznie zostanie znaleziony numer modelu i wysłany do wyszukiwarki.


Automatycznie zostanie znaleziony numer modelu i wysłany do wyszukiwarki

 • Najłatwiej jest znaleźć sterowniki Bluetooth na oficjalnej stronie producenta. Oznacza to, że jeśli masz laptopa od HP, przejdź do witryny HP, jeśli Dell - a następnie do witryny internetowej Dell. Nie próbuj instalować sterowników innych osób, może to niekorzystnie wpłynąć na system.


Nie próbuj instalować sterowników innych osób, może to niekorzystnie wpłynąć na system

 • Po zainstalowaniu sterowników uruchom ponownie komputer. Następnie otwórz tacę, a znajdziesz ikonę Bluetooth. Włącz, naciskając prawy przycisk myszy.


Włącz, naciskając prawy przycisk myszy

 • Aby wyłączyć moduł radiowy, kliknij ponownie ikonę i wybierz element „Wyłącz adapter”. Stąd łatwo jest kontrolować widoczność sygnału, wysyłanie plików i inne opcje.


Stąd łatwo jest kontrolować widoczność sygnału, wysyłanie plików i inne opcje

Bluetooth to doskonała technologia, która umożliwia szybkie przesyłanie danych między urządzeniami mobilnymi. Ponadto z jego pomocą możesz połączyć się z Internetem lub połączyć urządzenia peryferyjne . Dlatego wielu użytkowników po zakupie pierwszego komputera przenośnego jest zainteresowanych tym, jak włączyć Bluetooth w laptopie. W tym artykule pokrótce omówimy tę technologię, a także sposób włączania Bluetooth w laptopie.

- Jest to technologia bezprzewodowej transmisji danych. Początkowo technologia została opracowana przez firmę Ericsson jako zamiennik RS-232. Później rozwój technologii kontynuował grupę firm Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG), która rozpoczęła swoją pracę w 1998 roku. W tym samym roku pierwszy Wersja Bluetooth . Bluetooth stał się później częścią standardu IEEE 802.15.1. On ten moment najnowsza wersja jest Bluetooth 4.0. Ta wersja zapewnia wysoka prędkość transfer danych przy niskim zużyciu energii.

Aby włączyć Bluetooth w laptopie, w urządzeniu musi być zainstalowany moduł Bluetooth. Dlatego przede wszystkim musisz upewnić się, że taki moduł naprawdę istnieje.

Jeśli masz pewność, że wymagany moduł jest zainstalowany, wystarczy włączyć Bluetooth. Bluetooth może się włączyć na różne sposoby.

W większości przypadków stosowana jest jedna z trzech metod:

 • Włącz Bluetooth za pomocą oddzielnego przycisku. Z reguły taki przycisk znajduje się obok klawiatury;
 • Włącz Bluetooth za pomocą skrótu klawiaturowego. Najbardziej popularny sposób Bluetooth włączony . Najczęściej używaną kombinacją klawiszy jest Fn + F3;
 • W bardzo rzadkich przypadkach Bluetooth jest włączony. programowo . Aby włączyć Bluetooth, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę Bluetooth na pasku zadań i wybrać odpowiedni element menu;

Aby włączyć Bluetooth, musisz najpierw spróbować znaleźć przycisk, aby go włączyć obok klawiatury. Jeśli nie ma takiego przycisku, rozważ ikony na samej klawiaturze. Być może wskażą kombinację klawiszy, której należy użyć, aby włączyć Bluetooth. Jeśli nie ma żadnych znaków na klawiaturze lub obok, być może Bluetooth jest włączony programowo.


Oczywiście, aby Bluetooth mógł się włączyć na laptopie, należy zainstalować odpowiednie sterowniki, w przeciwnym razie żadne przyciski nie będą działać. Dlatego jeśli naciśniesz dalej żądany przycisk Ale Bluetooth nie chce się włączać, więc najprawdopodobniej masz problemy ze sterownikami.

Sterowniki Bluetooth można znaleźć na dyskach dostarczonych z laptopem. Jeśli płyty zostaną utracone, zawsze możesz pobrać niezbędne sterowniki ze strony internetowej producenta laptopa.

Technologia Bluetooth istnieje już od około 15 lat. Zawsze była pożądana przez wielu urządzenia mobilne i laptopy zaczęły być również wyposażone w specjalne moduły bezprzewodowe. Taka poprawa w laptopie powinna wyeliminować konieczność częstego używania kabla USB, ale pomysł nie został przyjęty. Wynika to głównie z faktu, że użytkownicy mają trudności z włączeniem tego modułu do swojego urządzenia. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak włączyć bluetooth na laptopie.

Skąd wiesz, czy masz tę funkcję?

Nie wszyscy użytkownicy zgadują, że ich urządzenie jest wyposażone w moduł Bluetooth. Zwykle w dokumentacji laptopa można znaleźć informacje o osadzonych moduły bezprzewodowe . Dodatkowo, na jednej z naklejek nowego urządzenia, z pewnością musi być charakterystyczna plakietka i napis.

Możesz upewnić się, że ta funkcja jest dostępna, przechodząc do „Menedżera urządzeń”. Aby to zrobić, przejdź do „Mój komputer” i kliknij przycisk „Właściwości systemu”.

W oknie, które zostanie otwarte, kliknij „Menedżer urządzeń”.

Jeśli na liście znajduje się odpowiednia nazwa, możesz uważać się za szczęśliwego właściciela. komputer przenośny z bluetooth.

Nawet jeśli bluetooth nie jest wbudowany w laptopa, zawsze możesz kupić niedrogi adapter, który łączy się przez USB.

Chcesz odebrać dobry laptop ale nie wiesz jak to zrobić dobrze? Po prostu przestudiuj nasze.

Jak włączyć bluetooth na klawiaturze?

On laptopy bluetooth najczęściej dołączany do Wi-Fi. Odbywa się to przez jednoczesne naciśnięcie klawisza „fn” i klawisza funkcyjnego wraz z obrazem Anteny Wi-Fi . W niektórych modelach laptopów wyświetlany jest specjalny przycisk do tego celu, a czasem nawet specjalna dźwignia.

W rzadkich przypadkach, po aktywacji Bluetooth przez naciśnięcie klawiszy, konieczne jest włączenie go również programowo.

Włącz funkcję w systemie Windows

W tym celu wracamy do „Menedżera urządzeń” i znajdujemy „Moduły radiowe Bluetooth”. Jeśli w menu rozwijanym zobaczymy element „Moduł Bluetooth” ze strzałką obniżoną, bluetooth jest wyłączony. Aby aktywować, kliknij prawy przycisk na tym napisie i kliknij „Engage”.

Gdy funkcja Bluetooth jest włączona w systemie Windows 7, w obszarze powiadomień widoczna jest następująca ikona:

Dzięki temu, jeśli to konieczne, możesz wyłączyć adapter.

W przypadku systemu Windows 8 można włączyć / wyłączyć Bluetooth, klikając następującą ścieżkę: „Ustawienia”> „Zmień ustawienia komputera”> „Sieci bezprzewodowe”.

W systemie Windows 10. sprawy są o wiele prostsze. W otwartym centrum powiadomień wystarczy kliknąć ikonę „Bluetooth”.

Jeśli Bluetooth nie działa ...

W większości przypadków ta technologia nie działa z powodu braku właściwe sterowniki . Łatwo je znaleźć na oficjalnej stronie producenta twojego laptopa. Dotarcie do listy sterowników dla swojego modelu i system operacyjny , poszukaj plików, których nazwa zawiera słowo „Bluetooth”, najlepiej z przedrostkiem „sterownik”.

Po uruchomieniu pobranego pliku postępuj zgodnie z instrukcjami.

W niektórych przypadkach moduł Bluetooth można wyłączyć w systemie BIOS. Zdarza się to czasami po ponownej instalacji systemu operacyjnego. Aby naprawić sytuację, znajdujemy w menu BIOS „bluetooth” i spójrzmy na wartość. Jeśli jest „wyłączone” - jest wyłączone i musisz ustawić wartość „Włącz”. Po ponownym uruchomieniu laptopa system wykryje nowe urządzenie i zażąda sterowników.

Jak połączyć się z innymi gadżetami?

Aby zakończyć pracę z różne urządzenia za pośrednictwem bluetooth trzeba dokonać parowania. Aby to zrobić, przejdź do Panelu sterowania i kliknij „Sprzęt i dźwięk”.

Teraz znajdujemy napis „Dodawanie Urządzenia Bluetooth „I przejdź przez to.

Otworzy się okno, w którym po chwili zostaną wyświetlone wszystkie urządzenia z włączonym Bluetooth.

Jak włączyć bluetooth na klawiaturze?
Jak połączyć się z innymi gadżetami?
Ale jak włączyć bluetooth na laptopie, jeśli po naciśnięciu odpowiedniego przycisku nic się nie dzieje?
Skąd wiesz, czy masz tę funkcję?
Jak włączyć bluetooth na klawiaturze?
Jak połączyć się z innymi gadżetami?