Jak ładować laptopa bez ładowania w domu.

 1. Jak naładować baterię laptopa?
 2. Jak naładować baterię laptopa bez ładowarki?
 3. Ładowanie baterii laptopa w samochodzie
 4. Co można zrobić?
 5. Jaki jest rezultat, czy mogę ładować laptopa przez USB, czy nie?
 6. Co jeśli nie ma dostępu do gniazdka?
 7. Jak naładować laptopa bez ładowania w warunkach domowych i polowych:
 8. 2. Zewnętrzna bateria.
 9. 3. Automatyczny zasilacz.
 10. Jaka jest różnica między portami

W naszych czasach nikt nie będzie zaskoczony różnymi elektronicznymi urządzeniami mobilnymi

W naszych czasach nikt nie będzie zaskoczony różnymi elektronicznymi urządzeniami mobilnymi. A laptopy rozprzestrzeniły się dawno temu i stały się towarzyszami wielu ludzi. Jeśli wyjdziesz, dostaniesz osobę z laptopem w kawiarni, parku, metrze itp. Niektórzy używają laptopa do rozrywki, inni używają go do nauki wiadomości i wykonywania pracy. Wielu zabiera laptopa do pracy, na wakacje, podróż służbową. Główną zaletą laptopa jest jego mobilność. Jest wyposażony w baterię laptopa. Aby zabrać ze sobą laptopa, musisz naładować baterię. A ładowanie musi być wykonane poprawnie. W tym artykule omówimy prawidłowe ładowanie laptop, a także sposób ładowania baterii bez zwykłej ładowarki.

Wszystkie nowoczesne laptopy działają lub baterie. Mają długie pchane baterie alkaliczne, takie jak Ni─Cd i Ni─MH.


Mają długie pchane baterie alkaliczne, takie jak Ni─Cd i Ni─MH


Do zalet baterii litowych należą:

 • Wysoka energochłonność;
 • Niskie samorozładowanie;
 • Brak szkodliwych substancji podczas produkcji;
 • Brak efektu pamięci;
 • Kompaktowy rozmiar.

Dzięki tym zaletom baterie litowe stały się dominujące w elektronice użytkowej, a także w niektórych przenośnych instrumentach. To prawda, że ​​większość mobilnych elektronarzędzi nadal działa na bateriach alkalicznych. Lit nie może ich zastąpić, ponieważ nie są w stanie zapewnić wysokiego prądu rozładowania.

Laptopy używają baterii składających się z cylindrycznych ogniw baterii. Możesz zobaczyć je na obrazku poniżej.


Możesz zobaczyć je na obrazku poniżejŚrednia żywotność baterii litowej wynosi 400–500 cykli ładowania, rozładowania. Do tego czasu wynosi 3-4 lata. Aby akumulator mógł w pełni pracować, należy przestrzegać szeregu wymagań dotyczących ładowania. Dlatego dzisiaj zrozumiemy, jak prawidłowo naładować baterię laptopa.

Jak naładować baterię laptopa?

Zgadłeś, że właściwym sposobem ładowania baterii jest podłączenie jej do sieci za pomocą standardowego zasilacza. W systemie operacyjnym Windows, w którym działa większość laptopów, istnieje możliwość kontrolowania stopnia naładowania baterii. Możesz także skonfigurować tryb oszczędzania energii i limit baterii, przy którym laptop wyłączy się. Ustawienia te można wprowadzić w „Panelu sterowania” -> „Zasilanie”.
W zasobniku systemowym znajduje się ikona baterii. Klikając na niego, zawsze możesz zobaczyć poziom naładowania baterii laptopa i informacje o jego pracy (z sieci lub offline). Jeśli chodzi o poziom naładowania, lepiej utrzymać go dla baterii litowych w zakresie 50–80%. Zapewnia to najdłuższą żywotność baterii. Oczywiste jest, że ciągłe utrzymywanie tego poziomu ładunku jest niemożliwe. Ale zasady opisane poniżej są dość realistyczne:

 • Nie rozładuj baterii przed wyłączeniem laptopa. Jeśli zauważysz, że wskaźnik w systemie operacyjnym pokazuje mniej niż 50%, podłącz laptopa do sieci;
 • Nie musisz też stale utrzymywać laptopa z baterią podłączoną do sieci. Jeśli często pracujesz w domu z gniazdka elektrycznego, wyjmij baterię i przechowuj ją oddzielnie. Nie zapomnij naładować go o około 50–60%;
 • Okresowo (raz na 3-4 miesiące) wykonaj kalibrację baterii laptopa. Jest to pełne naładowanie baterii laptopa i jego późniejsze rozładowanie. Ten cykl jest wykonywany 2–3 razy. Jeśli nie ma czasu na ręczne wykonanie tej procedury, możesz użyć.

I jeszcze jedna wskazówka, która nie dotyczy ładowania, ale bardzo ważna. Nie przegrzewać bateria . Jeśli ładujesz laptop z aplikacjami intensywnie wykorzystującymi zasoby i jest bardzo gorąco, kup do niego podkładkę chłodzącą. W przeciwnym razie ciepło wewnątrz obudowy generowane przez podzespoły podgrzeje akumulator. Jest to wysoce niepożądane w przypadku baterii litowych.

Jak naładować baterię laptopa bez ładowarki?

Są sytuacje, w których trzeba naładować baterię laptopa, ale nie ma ładowarki z tobą lub jesteś daleko sieci elektryczne . Poniżej przedstawiono kilka sposobów ładowania baterii laptopa bez ładowarki.

Ładowanie baterii laptopa w samochodzie

Ten sposób ładowania baterii laptopa jest odpowiedni dla tych, którzy spędzają dużo czasu w samochodzie. W samochodzie nie ma wylotu, a generator w sieci pokładowej wytwarza napięcie nie większe niż 14 woltów. Ale sytuację można łatwo skorygować, kupując przenośny falownik.Urządzenia te są wykonane pod zapalniczką konwertującą napięcie w kilku opcjach na wyjściu. W idealnej sytuacji, weź falownik, który może dostarczyć napięcie wyjściowe 20 woltów (większość popularnych laptopów ma pojemność akumulatora 19 V). Istnieją falowniki na 110 i 220 woltów. Lepiej jest zabrać urządzenie z wyjściem pod złącze zasilania laptopa. Jeśli ładujesz przez USB, to ze względu na obecne ograniczenia ładowania, ładowanie znacznie się rozciąga.

Wady obejmują również fakt, że bateria laptopa może być ładowana przez falownik tylko wtedy, gdy silnik pracuje. Oznacza to, że opcja jest idealna do ładowania w podróży.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak ładować laptopa przez USB - w tym przypadku ważne będzie zapoznanie się z tym artykułem. Nowoczesne baterie utrzymują baterię średnio od 2 do 7 godzin, a dla użytkownika nie zawsze jest to wygodne - zwłaszcza, gdy nie ma pod ręką ładowarki.

W tej chwili, aby naładować laptop, możesz użyć adapterów zasilania. Są one indywidualne dla każdego produktu i korzystanie z nich nie zawsze jest wygodne. Wyobraź sobie, jak wygodne byłoby użycie standardowego kabla USB, którego zwykle używamy do ładowania smartfonów. Istnieje jednak taka możliwość, dlatego dziś wielu użytkowników jest zainteresowanych, jak ładować, bez użycia specjalnego zasilacza.

Co można zrobić?

Pierwsze produkty dla takich portów zostały wynalezione już w 1994 r. I od tego czasu wydano już wystarczająco dużą liczbę typów i różnych wersji standardu USB.

Jeśli nie weźmiesz pod uwagę nowoczesnych modeli laptopów, które zostały wydane stosunkowo niedawno (2015-2016 rok), standardowe urządzenia są zazwyczaj wyposażone w wersje USB 2.0 i 3.0, które mogą przejść przez moc ładowania równą 4,5 wata.


0, które mogą przejść przez moc ładowania równą 4,5 wata

Aby urządzenie działało, musi być znacznie wyższe - różnica polega na modelu projektowym. Na przykład 30 W wystarcza na standardowy netbook, a do 60 W na wydajne notebooki.

Jak w takim przypadku ładować laptopa bez ładowania przez USB? Nowy interfejs USB 3.1, powszechnie nazywany USB Type-C, przeskakuje do 100 watów. Innymi słowy, może nawet bardzo potężny komputer, aby zapewnić normalne działanie.
Jak w takim przypadku ładować laptopa bez ładowania przez USB

Jaki jest rezultat, czy mogę ładować laptopa przez USB, czy nie?

Z powyższego wnioskujemy: jeśli interesuje Cię pytanie, czy możliwe jest ładowanie laptopa przez USB - tak, możesz. Ale w tym przypadku urządzenie musi koniecznie być wyposażone w interfejs USB 3.1 (znany również jako USB Type-C), który został wspomniany powyżej.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy taki interfejs znajduje się w Twoim laptopie, wystarczy dokładnie przeanalizować wszystkie informacje zawarte w paszporcie technicznym. Możesz także wyszukiwać informacje w Internecie - w tym celu wymień model laptopa w wyszukiwarce, dodając słowo „cechy”.

Jeśli model nie jest wyposażony w taką funkcję, istnieją alternatywne metody, które umożliwią ładowanie urządzenia bez specjalnego adaptera - powiemy o nich w następnym artykule.

Nasze najpopularniejsze artykuły o laptopach w laptopach: artykuł o popularnych błędach i problemach, które prowadzą do niemożności włączenia laptopa i o powodach, dla których laptop zwalnia, idź i przeczytaj.

. 3622

Użytkownicy laptopów często mają pytanie, w jaki sposób można naładować laptopa, jeśli dana osoba jest daleko od domu. Ten problem jest bardzo istotny, ponieważ główną zaletą użytkowników nowoczesnych technologii jest właśnie mobilność i szybkość. Ładunek wbudowanej baterii jest przeznaczony na dwie godziny, nie więcej. Może to być wystarczające na krótszy czas, jeśli laptop jest intensywnie używany, co często się zdarza. Rozwiązaniem tego bardzo pilnego problemu jest użycie zewnętrznych baterii.
Obecnie wiele zewnętrznych baterii jest bardzo przydatnym nabytkiem i ma niewątpliwe zalety. Należą do nich: przedłużenie życia w trybie offline do zaledwie kilku godzin, a także bardzo niska waga i akceptowalna konstrukcja. To prawda, że ​​te baterie mogą różnić się zewnętrznie, a przed zakupem należy dokładnie zbadać charakterystykę takich baterii, czy spełniają one potrzeby użytkowników laptopów. Takimi bateriami mogą być litowo-jonowe lub litowo-polimerowe.

Akumulatory litowo-polimerowe są nowocześniejsze i podbijają akumulatory litowo-jonowe w takich wskaźnikach, jak: pojemność akumulatorów polimerowych jest większa przy niewielkiej wadze, produkcja akumulatorów litowo-polimerowych jest tańsza i odporna na uszkodzenia mechaniczne (tylko dla nich). Mogą być umieszczone w dowolnych budynkach o dowolnym kształcie. Ale w niskich temperaturach te akumulatory litowo-polimerowe szybciej tracą ładunek, jest to ich jedyna wada.

Baterie zewnętrzne mają dodatkowe przydatne funkcje, w tym najważniejsze: ochronę przed przepięciami i ochronę przed przegrzaniem podczas pracy. Baterie zewnętrzne (zewnętrzne) mogą być niektórymi modelami, przeznaczonymi do określonych laptopów, a także mogą być uniwersalne. Uniwersalne baterie najlepiej gdy są zakupione, są często tańsze i odpowiednie dla produktów kilku znanych marek. Takie zewnętrzne baterie można znaleźć w sprzedaży w specjalistycznych sklepach i zamawiać za pośrednictwem sklepów internetowych. Aby kupić bateria zewnętrzna należy podchodzić z całą odpowiedzialnością. Taki „trudny” zakup jest dokonywany tylko raz i przez dłuższy czas. Pierwszeństwo powinny mieć znani producenci, nie zapominając przy tym o badaniu właściwości akumulatorów.

20.09.2014

Laptop znacznie różni się od urządzeń stacjonarnych - główną zaletą jest to, że w razie potrzeby użytkownik może zabrać ze sobą produkt tam, gdzie potrzebuje i używać go w dowolnym miejscu - w pracy, w kawiarni, na wycieczkach itp. W związku z tym wielu jest zainteresowanych pytaniem - jak naładować laptopa bez ładowania, co należy zrobić, aby to zrobić, i czy takie działania są bezpieczne. Odpowiedz szczegółowo na to pytanie.

Co jeśli nie ma dostępu do gniazdka?

Pomimo faktu, że laptopy są przenośne, ładują się przez 2-9 godzin - są to średnie parametry. Ktoś trzyma laptop dłużej, ktoś w ogóle nie trzyma, praca trwa 30 minut. Przeanalizujmy główne opcje, które umożliwiają ładowanie urządzenia, nawet jeśli ładowarka, do której nie masz dostępu.

Jak naładować laptopa bez ładowania w warunkach domowych i polowych:

trzy popularne metody.

1. Przenośny generator elektryczny.

Obecnie w sklepach można znaleźć szeroki wybór różnych urządzeń, dzięki którym można ładować urządzenia elektroniczne, zamieniając energię na energię elektryczną. Są doskonałym rozwiązaniem dla warunków terenowych, jeśli dostęp do gniazdka nie jest przewidziany w najbliższej przyszłości. Rozważ najpopularniejsze urządzenia tej klasy:

 • generatory mięśni i paliwa;
 • panele słoneczne;
 • generatory wiatrowe.

Zasada działania tych urządzeń jest identyczna: konwertują różne rodzaje energii, akumulują ładunek i za pomocą specjalnego urządzenia przekazują napięcie do gadżetu lub (w naszym przypadku) do laptopa. Takie urządzenia są ważne podczas podróży do miejsc bez korzyści cywilizacyjnych.

2. Zewnętrzna bateria.


Takie urządzenia są zazwyczaj sprzedawane w sklepach oferujących sprzęt gospodarstwa domowego Takie urządzenia są zazwyczaj sprzedawane w sklepach oferujących sprzęt gospodarstwa domowego. Ale tutaj ważne jest, aby wziąć pod uwagę jeden niuans: przed zakupem upewnij się, że taka bateria może być używana jako ładowarka do laptopa, a specjalny produkt jest dostarczany z produktem, który później wykorzystasz do połączenia. Jeśli bateria zewnętrzna w pełni naładowane, urządzenie może być ładowane raz, aw niektórych przypadkach nawet dwa.

3. Automatyczny zasilacz.

Jeśli nie wiesz, jak naładować laptopa bez ładowania - do tego celu możesz użyć zasilacza samochodowego. Jeśli masz długą podróż, to takie urządzenie będzie bardzo przydatne, ponieważ możesz łatwo naładować nie tylko swój laptop, ale także resztę gadżetów. Istnieje również takie urządzenie jak auto-falownik - świetne urządzenie pasujące do każdego modelu telefonu, tabletu, laptopa.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi możesz sam odpowiedzieć na najważniejsze pytania - czy można naładować laptopa bez ładowania. Jak widać, jest to dość proste, wystarczy wybrać opcję, która będzie dla Ciebie optymalna i wygodna, którą możesz wykorzystać w każdych warunkach.

Co jeśli? Odpowiedź znajduje się w tym artykule na naszej stronie internetowej, przejdź dalej. ? Więc nie możesz żyć, skorzystaj z linku i dowiedz się, jak rozwiązać ten problem.

Bateria jest słabym punktem każdego laptopa. Im jest starszy, tym szybciej siada bateria. Dlatego kwestia doładowania staje się ostrzejsza i ostrzejsza ładowarka nie zawsze pod ręką. Czy mogę ładować laptopa za pomocą USB z innego komputera lub z zewnętrznej baterii PowerBank? Spróbujmy rozwiązać ten problem.

Gdybym zadał mi takie pytanie kilka lat temu, odpowiedziałbym z pewnością, że nie, to niemożliwe! Rzeczywiście, zanim port USB w laptopie został użyty wyłącznie do podłączania urządzeń peryferyjnych. Tak, można było naładować od niego telefon lub tablet, ale nie miał odwrotnego efektu. Do ładowania akumulatora użyty został specjalny zasilacz. Co więcej, często każdy producent miał własne, indywidualne złącze, co było strasznie niewygodne. Zwłaszcza na drodze.

Ale czas mija i wszystko się zmienia. W najnowszych modelach laptopów, netbooków i ultrabooków użyto nowego portu USB 3.1 do podłączenia zasilania. To tak zwane złącze typu C. Tak to wygląda:


Dzięki postępowi technicznemu możesz wreszcie wykorzystać porty USB do ładowania laptopa.

Jaka jest różnica między portami

Faktem jest, że sam standard USB został opracowany dość dawno temu, w 1994 roku. I wtedy kwestia zapewnienia czystej energii przez ten autobus w ogóle nie stała. W przyszłości, przez ponad 20 lat, wynaleziono wiele rodzajów złączy USB:


Ale wszystkie z nich łączyło to, że nie mogły zapewnić transferu mocy powyżej 4,5 wata. Jeśli w przypadku smartfona lub tabletu jest to w jakiś sposób wystarczające, w przypadku laptopa potrzebujesz co najmniej 30, a najlepiej 50 lub więcej. W związku z tym ładowanie laptopa za pomocą USB i mowy nie może nastąpić aż do pojawienia się bardziej energochłonnej odmiany. I stało się Type C. Jest to prawie dwukrotnie większy rozmiar niż standardowy port 2.0 / 3.0:


Z drugiej strony, może zapewnić transmisję prądu o mocy do 100 watów w obu kierunkach - to znaczy zarówno do podłączonych urządzeń, jak i do hosta. To dość, nie tylko zwykłe modele, ale nawet laptopy do gier. Możesz zabrać ze sobą na drogę jednego lub dwóch potężnych banków przygód i nie martw się, że nie ma pod ręką ujścia!

A co z właścicielami starych modeli?

Niestety, w żadnym wypadku nie będą mogli ładować laptopa przez port USB. Po prostu nie mogą tego zrobić. Jak być w tym przypadku? Kupuj tylko dodatkowa bateria i zabierz go ze sobą. Cóż, lub alternatywnie, zaoszczędź pieniądze na zakup nowego komputera przenośnego. Możesz się spierać - nie dostaniesz za to wystarczająco dużo pieniędzy! Ale jeśli twoja praca zależy od tego, może warto inwestować? Ty decydujesz! Powodzenia!

Jak naładować baterię laptopa?
Jak naładować baterię laptopa bez ładowarki?
Jaki jest rezultat, czy mogę ładować laptopa przez USB, czy nie?
Co jeśli nie ma dostępu do gniazdka?
Jak naładować baterię laptopa?
Jak naładować baterię laptopa bez ładowarki?
Co można zrobić?
Jak w takim przypadku ładować laptopa bez ładowania przez USB?
Jaki jest rezultat, czy mogę ładować laptopa przez USB, czy nie?
Co jeśli nie ma dostępu do gniazdka?