Smartfony Samsung od A do S. Rozumiemy modele koreańskiego producenta

  1. Smartfony z serii Samsung Galaxy Note
  2. Smartfony z serii Samsung Galaxy S
  3. Smartfony z serii Samsung Galaxy A
  4. Smartfony z serii Samsung Galaxy J
  5. Smartfony z serii Samsung Galaxy Xcover
  6. Smartfony z serii Samsung Galaxy C
  7. Smartfony z serii Samsung Galaxy On
  8. Smartfony Samsung Series W, Folder, Galaxy Leader
  9. Smartfony Samsung Z Series

Redaktorzy DGL.ru mają poczucie, że twórcy smartfonów są całkowicie uwikłani w nazewnictwo swoich urządzeń. Innymi słowy, zapomnieli, jak wywołać model, aby od razu było wiadomo, do jakiej klasy należy smartfon, kiedy zostanie zwolniony i co może zrobić. Z tego powodu bardzo trudno jest obliczyć, co jest przed wami - pracownika państwowego lub aparatu klasy średniej, obecnego modelu lub czegoś z przeszłości.

Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić serię materiałów, w których opowiemy, które modele różnych producentów należą do której serii i co to wszystko oznacza w ogóle. Zacznijmy od jednego z liderów rynku - Samsunga. Wszystko nie jest dla niej takie złe, jak dla niektórych innych, a jednak nie obywa się bez dziwactw.

Smartfony z serii Samsung Galaxy Note

Dzięki serii Galaxy Note wszystko jest tak proste, jak to tylko możliwe: w pewnym momencie zawiera tylko jedno rzeczywiste urządzenie, wraz z rysikiem (stąd w rzeczywistości, Uwaga - z angielskiego to słowo jest tłumaczone jako „uwaga”). Teraz to Galaxy Note 8 . Jeśli wolisz, możesz znaleźć Galaxy Note 5, a kolekcjonerzy powinni polować Galaxy Note Edition (prawdopodobnie nazwa po fanach, którzy nie zrezygnowali z Samsunga po całej historii pożarów). To, jeśli ktoś nie pamięta, przywróciło Galaxy Note 7 z nowym oprogramowaniem układowym i bezpieczną baterią. Sprzedane Galaxy Note FE tylko w Azji.

Samsung Galaxy Note 8

Smartfony z serii Samsung Galaxy S

I tutaj wszystko nie jest takie trudne: jest Galaxy S9 tam jest Galaxy S9 Plus który jest nieco większy i nieco poważniejszy pod względem możliwości fotografowania. Modele Galaxy S8 , Galaxy S8 Plus , Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge (Krawędź - faseta; ślad ekranu zakrzywionego po bokach) jest nadal w sprzedaży, ale nie ma z nimi zamieszania. Jedynym punktem, który wymaga wyjaśnienia, są modele. Galaxy S8 Active i Galaxy S7 Active . Są to urządzenia z ochroną przed uderzeniami, zamknięte w kadłubach terenowych, jak wskazuje słowo Active (mówią, aktywny tryb życia). Oficjalnie nie są one dostarczane do nas, więc ci, którzy chcą, będą musieli zamówić te modele z USA. Być może ma to sens: ta sama Galaxy S8 Active to jedyna „ósemka” z płaskim ekranem. Tymczasem Galaxy S9 Active nie został jeszcze zaprezentowany, ale najprawdopodobniej zostanie wydany prędzej czy później.

Samsung Galaxy S8 Active

Smartfony z serii Samsung Galaxy A

Ta seria obejmuje urządzenia średniej i wyższej klasy średniej. Są słabsze niż przedstawiciele serii Galaxy S, ale dla większości konsumentów „Ashek” jest dość, dlatego seria jest popularna i długowieczna.

Teraz w rosyjskich modelach detalicznych znaleziono Galaxy A3 2016 , Galaxy A5 2016 , Galaxy A7 2016 , Galaxy A3 2017 , Galaxy A5 2017 , Galaxy A7 2017 , Galaxy A8 2018 i Galaxy A8 Plus 2018 . Wszystkie z nich są mniej lub bardziej interesujące, choć oczywiście modele na 2016 r. Nie mogą być dziś nazywane bardzo istotnymi.

Nie mogą być dziś nazywane bardzo istotnymi

Samsung Galaxy A8 2018

W maju rozpoczęła się sprzedaż Galaxy A6 2018 i Galaxy A6 Plus 2018 . To, w przybliżeniu, spadkobiercy modeli Galaxy A5 2017 i Galaxy A7 2017, które w tym roku nie zostały zaktualizowane.

Samsung Galaxy A6 Plus 2018

Pamiętaj, że Galaxy A8 2018 i Galaxy A8 Plus 2018 to pierwsze urządzenia z serii Galaxy A8 na rynku rosyjskim. W Azji to oznaczenie został użyty wcześniej. Ponadto w Chinach w jednym czasie zostały sprzedane ogromne smartfony z rodziny Galaxy A9 o pojemności 5000 mAh.

Smartfony z serii Samsung Galaxy J

Sytuacja ze smartfonami Galaxy J jest chyba najbardziej myląca. W rosyjskim handlu detalicznym istnieje całe rozproszenie modeli tej linii, a ich zrozumienie jest nierealne. Poważnie. Ale wciąż próbowaliśmy.

Są więc modele Galaxy J3 2017 , Galaxy J5 2017 i Galaxy J7 2017 - To najciekawsza trójca w rodzinie Galaxy J. To znaczy klucz i najświeższe produkty. Model Galaxy J2 2018 znajduje się w tej kategorii (kluczowe produkty świeże) Wkrótce zostanie dodany Galaxy J2 2018 Galaxy J2 Pro 2018 - istota jest taka sama, ale ze zwiększoną ilością pamięci RAM (2 GB vs. 1,5).

1,5)

Samsung Galaxy J2 2018 / Galaxy J2 Pro 2018

Jednocześnie Galaxy J 2016 2016, Galaxy J2 2016, smartfony Galaxy J2 Pro 2016 (takie same, ale więcej pamięci RAM i pamięci wewnętrznej), Galaxy J3 2016, są nadal sprzedawane w wybranych sklepach. Galaxy J5 2016 i Galaxy J7 2016 . Ta seria obejmuje również Galaxy J1 2016, Galaxy J1 Mini 2016 i Galaxy J1 Mini Prime 2016 (mówimy o nich oddzielnie, ponieważ Samsung przestał wypuszczać nowe modele Galaxy J1). Pierwsze urządzenie ma 4,5 cala, pozostałe dwa są 4-calowe. W tym samym czasie wersja Prime ma nieco szybszy procesor (1,5 GHz w porównaniu do 1,2) i dużą ilość pamięci RAM (1 GB w porównaniu z 768 MB). Należy pamiętać, że wszystkie urządzenia w 2016 r. Zostały już wycofane, ale nadal są w sprzedaży. Jeśli je kupimy, nie wiemy. Są stare, są w nich zmieszane, a kupowanie nie jest tym, czego potrzebujesz - po prostu pluj.

Samsung Galaxy J1 Mini 2016

Myślisz, że to wszystko? Nie ważne jak źle! Istnieje wiele urządzeń z rodziny Galaxy J, których pozycja w linii Samsung jest tajemnicza i nie przestrzega praw logiki. Jest na przykład smartfon Galaxy J5 Prime. Wygląda to na jakąś pośrednią wersję pomiędzy Galaxy J5 2016 a Galaxy J5 2017 - to znaczy Galaxy J5 Prime będzie gorszy niż ostatni smartfon, ale wypada korzystnie w porównaniu z pierwszym (na przykład metalową obudową). Ale z Galaxy J2 Prime sytuacja jest inna: jest gorsza niż Galaxy J2 2016 i Galaxy J2 2018. Z jakiegoś powodu Galaxy J2 2016 ma najwyższą rozdzielczość ekranu w tym trio - 1280 x 720 w stosunku do 540 x 960.

Uzupełnia obraz smartfona Galaxy J7 Neo, podobnie jak Galaxy J7 2016, ale pozbawiony NFC, wyposażony w nieco mniej pojemną baterię i tańszy o tysiąc rubli.

Samsung Galaxy J7 Neo

Na niektórych rynkach (ale na szczęście nie w Rosji) jest też kilka wersji, w tym Galaxy J7 Max, Galaxy J7 V, Galaxy J7 Duo, Galaxy J7 Prime 2, Galaxy J3 Emerge i tak dalej.

Tutaj mam ochotę powiedzieć: „Kup smartfony Samsung Galaxy J! Są całkiem dobre! Ale nie możesz tego rozgryźć bez butelki ... Dlaczego tak źle jest nazywać Koreańczyków? Istnieje podejrzenie, że Samsung jest bardziej zainteresowany sprzedażą flagowych urządzeń i rzuca na nie wszystkie siły. Ale modele podstawowe, delikatnie mówiąc, żyją własnym życiem i nie zwracają na nie szczególnej uwagi. Chociaż ten sam Galaxy J1 do lutego stał się Trzeci najpopularniejszy smartfon w Rosji.

Smartfony z serii Samsung Galaxy Xcover

Wszystko tutaj jest elementarne: linia obejmuje chronione smartfony (Cover to angielska okładka, okładka, okładka) o średnim poziomie i są one chronione nie tylko przed wodą, ale także przed uderzeniami. Pewnego razu przedstawiciele tej serii zostali dostarczeni do Rosji, ale potem „kran został zablokowany”. A teraz przynieś Samsung Galaxy Xcover 4 - i to jest najnowszy smartfon z tej serii (ogłoszenie odbyło się wiosną 2017 r.) - można na przykład z Niemiec.

Samsung Galaxy Xcover 4

Smartfony z serii Samsung Galaxy C

Seria smartfonów specjalnie dla Chin. Nie wiemy, dlaczego nie są sprzedawane poza Chińską Republiką Ludową, ale ... Ogólnie, nasze założenie: pierwsze modele Galaxy C sprzed dwóch lat wyglądały bardzo podobnie do ówczesnych telefonów iPhone. W Chinach, tolerancyjnie naruszającym prawa autorskie, takie podejście do projektowania wydaje się dopuszczalne. Ale w innych krajach mogą pozwać. Jednak nowoczesne modele z serii Galaxy C na iPhone nie są już takie same. Są to smartfony średniej klasy w cienkich metalowych obudowach. Można je nazwać warunkowymi analogami Galaktyki A - i nie można ich mylić.

Samsung Galaxy C5 2016

Smartfony z serii Samsung Galaxy On

Także urządzenia klasy średniej, które można porównać z „europejską” serią Galaxy A. Były sprzedawane wyłącznie w Azji, najnowsza aktualizacja serii miała miejsce w 2016 roku.

Samsung Galaxy On7 2016

Smartfony Samsung Series W, Folder, Galaxy Leader

Pod tymi nazwami w Chinach sprzedawane są smartfony Samsung składane. W innych krajach nie są oferowane. Dlaczego Prawdopodobnie z tego powodu, że w Chinach wciąż istnieje pewna skala kultowych „muszelek”, a producenci muszą sprostać wymaganiom konsumentów. W rzeczywistości składany smartfon z systemem Android jest niezwykle niewygodny: nie można go tak naprawdę bawić, a nie jest zbyt wygodne stukanie ekranu dotykowego w otwartym stanie. Ogólnie rzecz biorąc, pozwól Chińczykom cieszyć się, a my sobie poradzimy.

Samsung Galaxy Leader 8

Smartfony Samsung Z Series

Linia smartfonów w systemie operacyjnym Tizen. Zaprojektowany dla klientów korporacyjnych, pewna dystrybucja otrzymana w Indiach i Rosji. W zwykłych sklepach modele te nie są sprzedawane (w każdym razie mamy) i nie są interesujące dla zwykłych ludzi ze względu na brak oprogramowania, do którego jesteśmy przyzwyczajeni - posłańcy, sieci społecznościowe itp. Ale wyróżniają się autonomiczną pracą: Tizen jest niezwykle ekonomiczny i z pojemności około 2500 mAh smartfon Z-series może pracować przez 3-4 dni.

Samsung Z4

?Dlaczego tak źle jest nazywać Koreańczyków?