Android 5.1 rozwiązuje problem z niemożnością ręcznej synchronizacji danych

Zapamiętaj jedną z poważnych wad systemu operacyjnego Android 5.0 Lolipop, który my poinformowałem cię kiedyś i istotą było to, że nie mogliśmy ręcznie rozpocząć synchronizacji danych z głównego menu ustawień naszego tabletu lub smartfona?

poinformowałem cię

W szczególności, jeśli po zaktualizowaniu smartfona lub tabletu do Androida 5.0 Lolipop, chciałeś natychmiast zsynchronizować dane (aby zaktualizować listę kontaktów, zapisać zmiany itp.) Na swoim koncie Google, byłeś zaskoczony, że w głównym menu ustawień pozycja „Sync „Brakuje, a na jego miejscu jest opcja„ Anuluj synchronizację ”.

Co więcej, ta opcja jest dostępna niezależnie od tego, czy trwa automatyczna synchronizacja danych, czy w tym momencie na urządzeniu nie jest wykonywana synchronizacja.

Na szczęście w najnowszej wersji Androida 5.1, która już zaczęła płynąć do niektórych smartfonów i tabletów Nexus, ten błąd został naprawiony: jak widać na powyższym zrzucie ekranu, element „Sync” powrócił do swojego „uzasadnionego” miejsca.

Przypomnę, że za pomocą tej opcji można rozpocząć synchronizację danych całego konta. A co, jeśli z jakiegoś powodu (na przykład powolne lub drogie połączenie internetowe) chcesz zsynchronizować tylko kontakty lub tylko kalendarz lub inne wybrane dane?

A co, jeśli z jakiegoś powodu (na przykład powolne lub drogie połączenie internetowe) chcesz zsynchronizować tylko kontakty lub tylko kalendarz lub inne wybrane dane

Wszystko jest bardzo proste: wystarczy tylko wyłączyć i włączyć przełącznik naprzeciwko odpowiedniego elementu menu, co doprowadzi do natychmiastowego rozpoczęcia synchronizacji tych danych.

Powiązane materiały:

KitKat vs. Lollipop w testach szybkości procesora i grafiki, a także wykorzystania mocy baterii

Programy na Androida. Push Tasker - wtyczka Pushbullet dla Taskera, łącząca możliwości tych dwóch wspaniałych aplikacji.

Nowe funkcje dla Androida 5.1 Lolipop. Nowa opcja w trybach powiadamiania o zarządzaniu menu, która ogranicza ich działanie do czasu najbliższego alarmu

Nowe funkcje dla Androida 5.1. Nowe menu do ustawiania wyświetlania trybów alertów, w którym możemy teraz wyłączyć wszystkie powiadomienia o określonej godzinie, a także dodawać / wykluczać połączenia z ważnych powiadomień

A co, jeśli z jakiegoś powodu (na przykład powolne lub drogie połączenie internetowe) chcesz zsynchronizować tylko kontakty lub tylko kalendarz lub inne wybrane dane?