Jak wybrać modem 3g. Różnice modemów 3G. Cena mobilnego modemu 3g

 1. Ogólne informacje o wyborze modemu 3G Wielu z nas wybierających produkt staje przed problemem, jak...
 2. Wybierz najlepszy internet w 3 krokach!
 3. Krok 1 - Wybór operatora
 4. Jak kupić modem 3G?
 5. Zadaj pytanie inżynierowi i uzyskaj BEZPŁATNĄ konsultację.

Ogólne informacje o wyborze modemu 3G

Wielu z nas wybierających produkt staje przed problemem, jak dokonać właściwego wyboru, a modemy 3G nie są wyjątkiem. Dawno, dawno temu, gdy branża bezprzewodowego Internetu dopiero się rozwijała, nie było z tym żadnych problemów, ponieważ na rynku były 2-3 modele modemów 3G. Ale teraz, kiedy światowi giganci w dziedzinie technologii bezprzewodowych weszli na rynek i każdy z własną linią modemów 3G, wybór ten stał się rutyną. Jak wybrać modem? Na co zwrócić uwagę? Dlaczego niektóre urządzenia są droższe, a inne nie wydają się inne, znacznie tańsze? To tylko niektóre z pytań, które pojawiają się przy wyborze zwykłego konsumenta. Spróbujmy wspólnie dowiedzieć się, co jednak jest warte zwrócenia uwagi przy wyborze modemu 3G.

Jakimi kryteriami wybrać modem 3G?

Istnieją trzy kryteria, według których można podzielić wszystkie modemy 3G na grupy:

 • Interfejs i konstrukcja modemu 3G.
 • Cena modemu 3G.
 • Specyfikacje Modem 3G.

1. Interfejs i konstrukcja modemu 3G.

Interfejs to rodzaj złącza, za pomocą którego modem łączy się z komputerem, laptopem i innymi urządzeniami. W sumie były 3 różne interfejsy - USB, karta Express, PCMCIA. Modem 3G z USB - dziś jest najbardziej praktyczny i powszechny. Karty modemów 3G Express i PCMCIA nie są produkowane od 2008 roku.

Zaleta modemów USB:

USB - (angielska uniwersalna magistrala szeregowa - „uniwersalna magistrala szeregowa”, wymawiane „yus-bi” lub „y-es-ba”) - szeregowy interfejs danych dla urządzeń peryferyjnych średniej i niskiej prędkości w komputerach. USB - (angielska uniwersalna magistrala szeregowa - „uniwersalna magistrala szeregowa”, wymawiane „yus-bi” lub „y-es-ba”) - szeregowy interfejs danych dla urządzeń peryferyjnych średniej i niskiej prędkości w komputerach
Do tej pory prawie wszystkie urządzenia komputerowe z systemami operacyjnymi mają interfejs USB. Na tej podstawie, jeśli kupiłeś modem 3G z interfejsem USB, można go podłączyć zarówno do komputera PC, jak i laptopa, netbooka lub routera Wi-Fi z obsługą modemu USB.
Po drugie, to złącze USB i kompaktowe wymiary takich urządzeń pozwalają na dodawanie do nich różnych dodatkowych funkcji, takich jak gniazdo kart pamięci MicroSD, które pozwala na korzystanie z bezprzewodowej sieci 3G Modem USB jako dysk flash USB lub odbiornik GPS (Global Positioning System) do kierowania terenu. Kolejną zaletą modemów USB jest obecność złącza zewnętrznej anteny.
Po trzecie, modemy 3G USB są obecnie najbardziej powszechne, dlatego są reprezentowane na rynku technologii informacyjnych w asortymencie dla każdego gustu i zakresu cenowego.
Lista najpopularniejszych modemów 3G USB:

 • Huawei E3131
 • Huawei K4606
 • Novatel U760
 • Huawei E173
 • Huawei EC306

2. Cena modemu 3G.

Ceny są bardzo zróżnicowane i nie zawsze są wysokie. Cena modemu 3G jest wskaźnikiem wysokiej jakości. Po pierwsze, modem musi być wybrany na podstawie jego możliwości finansowych. Przy zakupie modemu zwróć uwagę na złącze USB i materiał obudowy. Byłoby lepiej, gdyby złącze USB było na zawiasach, a obudowa wykonana była z odpornego na uderzenia lub gumowanego tworzywa sztucznego. Ostatnio popularne stają się przenośne routery Wi-Fi ze zintegrowanym modemem 3G. Router MTS 4G Możesz połączyć się za pomocą kabla USB, a także za pośrednictwem Wi-Fi do dowolnego urządzenia obsługującego Wi-Fi.

3. Specyfikacje Modem 3G.

Głównymi cechami technicznymi, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze modemu, są:

a) Szybkość odbioru i transmisji danych. Dla modemów CDMA 3G w wersji A - jest to do 3,1 Mb / s, w wersji Rev B - do 14,7 Mb / s. W przypadku modemów GSM 3G szybkość osiąga 63,3 MB / s.

b). Możliwość wysyłania żądań USSD. Ta funkcja dotyczy tylko modemów HDSPA.

w). Możliwość wysyłania SMS-ów.

d). Obecność odbiornika GPS. Niektóre modemy mają wbudowany odbiornik GPS, ale należy rozumieć, że nie jest to pełny nawigator. Za pomocą odbiornika możesz zobaczyć tylko współrzędne Twojej lokalizacji i prędkość odbiornika GPS Modem USB do laptopa pozostawia wiele do życzenia.

d). Obecność gniazda na kartę pamięci microSD. Pozwala na użycie karty microSD, aby przekształcić modem 3G w napęd flash USB.

Wybierz najlepszy internet w 3 krokach!

Znajdziemy najlepszą opcję dla bezprzewodowego Internetu. Aby wybrać najlepszego operatora i sprzęt, odpowiedz na następujące pytania:

Krok 1 - Wybór operatora

Wpisz miasto, w którym będziesz korzystać z Internetu i swój numer telefonu. Sprawdzimy i porównamy wszystkich istniejących operatorów telekomunikacyjnych, którzy zapewniają zasięg w Twojej miejscowości

Jak kupić modem 3G?

Kup modem 3G, możesz złożyć zamówienie na naszej stronie internetowej. Ale jak wybrać ten, którego potrzebujesz? Aby dokonać właściwego wyboru, potrzebujesz:

1. Zdecyduj, który operator najbardziej Ci odpowiada. Operator musi zostać wybrany na podstawie jakości pokrycia.

2. Wybierz plan taryfowy, który spełnia Twoje potrzeby.

3. Wybierz modem 3G, biorąc pod uwagę, czy potrzebujesz anteny i prędkości Internetu, którego potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz także sieci Wi-Fi, możesz odebrać router do modemu USB lub kupić router Wi-Fi 3G z wbudowanym modemem 3G.

Jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń do nas, a nasi menedżerowie udzielą Ci szczegółowej odpowiedzi na każde pytanie związane z bezprzewodowym Internetem!

Zadaj pytanie inżynierowi i uzyskaj BEZPŁATNĄ konsultację.

Inżynier oddzwoni do Ciebie w ciągu 5 minut (w godzinach pracy) lub zadzwoni do nas 0 (800) 210-295
(połączenia ze wszystkich telefonów są bezpłatne).

Jak wybrać modem?
Na co zwrócić uwagę?
Dlaczego niektóre urządzenia są droższe, a inne nie wydają się inne, znacznie tańsze?
Jakimi kryteriami wybrać modem 3G?
Ale jak wybrać ten, którego potrzebujesz?