Jak znaleźć wi fi na laptopie. Jak sprawdzić, czy twój laptop obsługuje WiFi

  1. Instrukcje 1. Fizycznie można sprawdzić na komputerze stacjonarnym lub laptopie Czy widzisz naklejkę...
  2. Jak sprawdzić, czy w laptopie znajduje się wbudowana karta WiFi
  3. Łączenie się z siecią

Instrukcje

1. Fizycznie można sprawdzić na komputerze stacjonarnym lub laptopie Czy widzisz naklejkę „Intel Centrino” - cokolwiek? Należy pamiętać, że Centrino jest znakiem towarowym procesora Intel Pentium M w połączeniu z profesjonalną kartą bezprzewodową.

2. Spójrz na tylną część laptopa, ponieważ są one zazwyczaj wymienione poniżej, co może oznaczać, że laptop ma obsługę Wi-Fi .

3. Jeśli nie możesz znaleźć naklejki lub anteny Centrino, włącz laptopa i przejdź do menu Start. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę „Komputer”, a następnie wybierz „Właściwości”. Sprawdź, czy komputer w menu Właściwości zawiera technologię Intel Centrino.

4. Jeśli nadal nie znalazłeś niczego, by dowiedzieć się, że laptop obsługuje Wi-Fi , kliknij prawym przyciskiem myszy „Komputer”, wybierz „Zarządzaj” i „ Menedżer urządzeń „ Następnie kliknij zakładkę „Sprzęt”. Przeczytaj poniżej listę. Karty sieciowe „ Należy pamiętać, że każdy adapter oznaczony jako „Ethernet” lub „10/100” nie ma nic wspólnego z kompatybilnością bezprzewodową. Jednak każdy adapter oznaczony jako „bezprzewodowy” lub „802.11” oznacza zgodność.

5. Jeśli stwierdzisz, że komputer nie ma urządzenia Wi-Fi , sprawdź, czy może mieć dostępny port USB. Jeśli tak, kup w sklepie elektronicznym Adapter USB Wi-Fi .

Jeśli jest wyposażony w moduł do podłączenia sieć bezprzewodowa Wi-Fi już dziś możesz zobaczyć i wypróbować zalety tej technologii.

Nie wiesz, jak skonfigurować Wi-Fi? Obejrzyj film edukacyjny!

O technologii

WiFi to technologia bezprzewodowa, która umożliwia podłączenie laptopa do sieci za pomocą zintegrowanego nadajnika radiowego w odległości do 30-50 metrów od punktu dostępu (źródła). Innymi słowy, WiFi jest zaprojektowane do łatwego połączenia z Internetem, bez kłopotów i przewodów.

Jak sprawdzić, czy w laptopie znajduje się wbudowana karta WiFi

Co zrobić, jeśli w laptopie nie ma wbudowanego modułu, ale naprawdę chcesz korzystać z wygodnego bezprzewodowego Internetu? Istnieją 2 rozwiązania:

  • Pierwszy. Kup USB Karta WiFi i podłącz go do laptopa. Wadą tego rozwiązania jest moduł o wielkości pamięci flash USB wystający ze złącza USB. Koszt takiego adaptera wynosi średnio 500 - 1500 rubli.
  • Drugi. Zainstaluj wewnętrzny moduł WiFi w laptopie centrum serwisowe . Koszt tej procedury w centrum obsługi KREDYT - 1200 rubli. Jakie mogą być cechy tej decyzji? Jeśli twój laptop nie ma wbudowanej anteny WiFi, koszty instalacji i czas pracy mogą wzrosnąć.

Łączenie się z siecią


Po udanym połączeniu ikona łączności bezprzewodowej w dolnym prawym rogu świeci się na niebiesko (w systemie Windows XP), a komunikat wyskakujący informuje o szybkości połączenia i sile sygnału.

Jeśli chcesz zorganizować bezprzewodowy Internet w domu, musisz kupić i skonfigurować router bezprzewodowy. Możesz również zapytać o dostępność usług. bezprzewodowy internet mieć dostawców internetu w Twojej okolicy. W takim przypadku nie ma potrzeby zakupu routera.

Czy twój laptop ma wifi? Możesz więc sprawdzić wszystkie zalety tej technologii. WiFi to nowoczesna technologia bezprzewodowa, która umożliwia podłączenie laptopa do sieci dzięki zintegrowanemu nadajnikowi radiowemu do 50 metrów od źródła.

Mówiąc najprościej, WiFi służy do łączenia się z Internetem bez kabli i kłopotów. Ale nie zapomnij umieścić antywirusa, teraz rozwód jest bardzo powszechny, w którym kontakt wymaga telefonu.

Natychmiast pojawia się pytanie, jak skonfigurować WiFi na laptopie, ale najpierw musisz ustalić, czy twój laptop ma WiFi . Jeśli nie wiesz, czy w laptopie znajduje się wbudowana karta WiFi , istnieje kilka sposobów, aby się tego dowiedzieć. Pierwsza metoda jest najprostsza - na obudowie laptopa pod klawiaturą znajdują się naklejki, na których zapisane są główne cechy. Jeśli etykieta mówi Wi-Fi lub Wireless802.11, oznacza to, że adapter znajduje się w laptopie. Ale jeśli w pobliżu żądanego wpisu znajduje się gwiazdka (*), oznacza to, że urządzenie może nie być, ponieważ jest zainstalowane opcjonalnie.

Drugi sposób : po włączeniu laptopa, w prawym dolnym rogu ekranu (na tacy) znajduje się ikona, nad którą pojawia się komunikat: „Sieci bezprzewodowe są dostępne w zasięgu”, jeśli moduł WaiFay jest aktywny.
Trzeci sposób : to w Menedżerze urządzeń Windows w sekcji Karty sieciowe znajduje się urządzenie ze słowami takimi jak WiFi lub Wirelles802.11 w nazwie, oznacza to, że laptop jest wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz do połączenia z siecią WiFi .

Po upewnieniu się, że twój laptop ma WiFi , musisz nauczyć się konfigurować WiFi na laptopie
Po upewnieniu się, że twój laptop ma WiFi , musisz nauczyć się konfigurować WiFi na laptopie.
Najpierw musisz się upewnić, że moduł WiFi jest włączony, w tym celu musisz nacisnąć przycisk zasilania WiFi . W tym celu na klawiaturze laptopa znajduje się klucz oznaczony ikoną anteny, który działa w połączeniu z klawiszem Fn . Jeśli obudowa laptopa ma wskaźnik oznaczony tą samą ikoną, w przypadku udanego połączenia modułu wifi zapali się.


Po skonfigurowaniu ustawień sieciowych laptopa, aby automatycznie odbierał adres IP
Po skonfigurowaniu ustawień sieciowych laptopa, aby automatycznie odbierał adres IP. To wystarczy, aby pomyślnie wykryć sieci WiFi. Po znalezieniu dostępnej sieci Wi-Fi, twój system operacyjny ( system operacyjny ) poda informacje o nich i zaprosi do połączenia się z nimi. Musisz kliknąć wiadomość i wykonać kroki, które oferuje kreator połączenia.
Jeśli po próbie połączenia z siecią bezprzewodową nadejdzie żądanie SSID , oznacza to, że wybrana sieć nie jest publiczna i jest chroniona specjalnym hasłem. Bez hasła dostęp do tej sieci nie będzie możliwy, ale jeśli widziałeś żądanie SSID , oznacza to, że poprawnie skonfigurowałeś wifi. A jeśli lista dostępne sieci jest kilka punktów, możesz spróbować połączyć się z innymi sieciami.

1. Fizycznie można sprawdzić na komputerze stacjonarnym lub laptopie Czy widzisz naklejkę „Intel Centrino” - cokolwiek?
Nie wiesz, jak skonfigurować Wi-Fi?
Jakie mogą być cechy tej decyzji?
Czy twój laptop ma wifi?