Wymiana karty wideo w laptopie Acer

W większości przypadków awarie komputerów nie różnią się w szczególnie malowniczych przejawach - albo ekran pozostaje ciemny, albo na nim pojawia się „niebieski ekran śmierci” W większości przypadków awarie komputerów nie różnią się w szczególnie malowniczych przejawach - albo ekran pozostaje ciemny, albo na nim pojawia się „niebieski ekran śmierci”. Ale czasami wyświetlacz jest dosłownie przepełniony różnymi różnymi artefaktami - wtedy jest pokryty kolorowymi kwadratami, obraz zaczyna się dzielić i potrójny, obraz rozbija pasek. Wszystko to oczywiście nie jest powodem do radości, ponieważ najprawdopodobniej będziesz potrzebować wymiana karty wideo w laptopie Acer.

Układ wideo może nie działać od razu, zdarza się, że zanim się całkowicie zepsuje, możesz zobaczyć dziwne zmarszczki, pojawienie się pionowych pasków lub chwiejny obraz na ekranie. W niektórych przypadkach obraz może zostać „sklonowany” w kilku małych kopiach. Ale dlaczego karta wideo nie działa?

Główne przyczyny niepowodzenia to dwa. Pierwszy laptop Acer całkiem sporo, to małżeństwo fabryczne. Z reguły fakt, że coś jest nie tak z laptopem, staje się oczywisty natychmiast po zakupie. W takim przypadku urządzenie może zostać naprawione w ramach gwarancji, zostanie umieszczona działająca karta wideo. Ale częściej jest inny - jeśli układ wideo nie wytrzymuje przegrzania. Podwyższona temperatura w obudowie jest ogólnie szkodliwa dla komponentów, ale szczególnie dla karty wideo. Sytuację tę wywołuje zanieczyszczenie pyłem i brudem, które występuje, gdy laptop nie jest zbyt długo chroniony. Zapobieganie takiej awarii jest bardzo proste. Wystarczy czasu, aby zabrać laptopa do czyszczenia profesjonalistom w autoryzowanym centrum serwisowym. Z reguły wystarczy przeprowadzać profilaktykę raz w roku (w niektórych przypadkach, gdy laptop jest stale używany w zakurzonych pomieszczeniach, częściej), aby znacznie zmniejszyć to ryzyko.

W niektórych przypadkach przegrzanie jest spowodowane awarią wentylatora lub zakłóceniem jego działania. Problem z sygnałem - zmiany dźwięku. Jeśli chłodniejszy kran, brzęczy, powoduje wibrację obudowy lub, przeciwnie, okresowo ustępuje - to jest powód, aby rozwiązać problem jak najszybciej. Wszakże ze względu na swoją niepoprawność zarówno karta graficzna, jak i inne komponenty płyty głównej mogą zostać wyłączone.

W niektórych przypadkach wymiana karty wideo Acer jest wymagana po niewłaściwym wykorzystaniu laptopa. Dzieje się tak na przykład, gdy są stale używane, trzymając je na kolanach lub na dywanie. Przyczynia się to do nakładania się kratek wentylacyjnych. Gry długogodzinne są również szkodliwe dla laptopów, które obciążają procesor, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest gorące. W tym przypadku dobrze jest od czasu do czasu schłodzić laptop.

Jak można się upewnić, że problem z laptopem jest naprawdę związany z kartą wideo? Jeśli jest inny monitor, podłącz go do złącza DVI lub VGA wyłączonego laptopa i włącz zarówno ekran, jak i laptop. Jeśli wyświetlacz innej firmy nie zostanie rozpoznany, kliknij przycisk w górnym wierszu z obrazem monitora. Przyjrzyj się bliżej obrazowi. Jeśli nie ma zauważalnych wad, to najprawdopodobniej problem z matrycą laptopa, a karta graficzna nie jest winna. Ale jeśli monitor pokazuje to samo, a następnie ekran laptopa, jest to problem z kartą wideo. Na koniec określ przyczynę centrum serwisowego.

Jeśli układ wideo nie działa, należy wymienić kartę wideo . Jeśli jest dyskretny, łatwo będzie zastąpić go nowym. Jeśli jest wbudowany, konieczna będzie naprawa komponentów. Ta złożona i odpowiedzialna procedura zostanie profesjonalnie wykonana w naszym centrum serwisowym. Rozwiążemy Twój problem i przeprowadzimy naprawę firmy Acer o dowolnej złożoności.

Ale dlaczego karta wideo nie działa?
Jak można się upewnić, że problem z laptopem jest naprawdę związany z kartą wideo?